Tejchman ovládl poslední dva závody České enduro série
22. září 2024
0 snímků
První vítězství se zrodilo na Malé Morávce, kde se šestatřicetiletý jezdec musel vypořádat s technicky náročnými tratěmi, které prověřily schopnosti všech závodníků. Podařilo se mu překonat všechny nástrahy a s náskokem před konkurencí zvítězil.
„Letošní sezóna byla plná výkyvů, takže mě opravdu potěšilo, že jsem na Morávce konečně prolomil smůlu. Minulý rok mi vítězství uniklo jen o kousek, proto mám radost, že se mi to letos podařilo,“ prohlásil Přemek Tejchman.
Druhý triumf následoval na šumavském Špičáku, kde počasí přidalo na obtížnosti závodu. I přes nepříznivé podmínky se Tejchman nenechal rozhodit a opět předvedl v součtu časů erzet nejrychlejší jízdu.
„Byl to opravdu extrémní závod a patří mezi ty nejtěžší, které jsem kdy jel. Plán byl udržet nohy a ruce v suchu – o zbytek se postaraly věci od Fox Racing Czech, za což jsem neskutečně vděčný. Tratě byly buď plné vody, nebo se proměnily v blátivou kaši, kterou ještě komplikovaly kluzké kořeny. Byl to opravdu náročný závod. Jsem rád, že jsem ho přežil jen s pohmožděným ramenem,“ poznamenal.

Díky těmto dvěma vítězstvím se Přemek Tejchman posunul na celkové druhé místo České enduro série, která měla šest zastávek (Králičák, Klínovec, Kouty, Ještěd, Malá Morávk a Špičák).
Zajímavostí a obdivuhodné je, že už druhým rokem trutnovský biker jezdí na kole, které si sám zkonstruoval a vytvořil. Tento osobní projekt, stejně jako jeho výsledky, dokazuje jeho vášeň pro enduro a odhodlání uspět i s vlastním vybavením.
(bog, tz-pte)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Přemka Tejchmana