Pondělí

26. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Dálkoplavecká štafeta a Matěj Havlík jsou mistry republiky

18. 7. 2022

page.Name
Minulý víkend se uskutečnilo mistrovství republiky v dálkovém plavání ve veslařském kanále v Račicích. Přes přechodné období, kdy se i plavci věnují jiným aktivitám, si plavci TJ Loko UP Group nenechali ujít ani dálkoplavecký šampionát. A vedli si skvěle.

Ve svých kategoriích jednotlivců na trati 5 kilometrů obsadili 1. místo Matěj Havlík, 2. místo Martina Šlechtová, 3. místo Adéla Mačková a Lukáš Netík, 4. místo Tereza Umlaufová. Závod se naopak nevydařil Terezii Bischofové, která obsadila až 13. místo a nepodala optimální výkon.

Se štafetovým závodem na 4 x 1,25 km v kategorii starších žáků se skvěle popasovalo kvarteto Havlík, Netík, Šlechtová, Mačková, které vybojovalo s velkým náskokem mistrovský titul. V pohárovém závodě na tři kilometry skončila třetí Barbora Hylenová.

„Naši závodníci potvrdili, že momentálně patří k absolutní republikové špičce. I přes relativní červencové volno od plavání účast nevzali na lehkou váhu, vybojovali medaile a upevnili si čelní pozice i v Českém poháru,“ krátce zhodnotil vystoupení Trutnováků trenér Tomáš Břeň.

(bog, tz-tb)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu