Pondělí

2. října 2023

Nyní

15°

Zítra

21°

Svátek má

Blíží se turnaj. Kara získala Gaislerovou, fanoušky čeká bufet a další novinky

17. 9. 2022

page.Name
Dva týdny před začátkem nového ročníku Ženské basketbalové ligy Kara Trutnov zkompletovala tým. Další posilou se stala čtyřiadvacetiletá trutnovská odchovankyně Michaela Gaislerová (180 cm, na snímku vlevo), která naposledy působila v zahraničí, pět let strávila na univerzitě v USA.

Divákům se poprvé představí, stejně jako nově příchozí americké hráčky Kassidy Malcolm a Whisper Fisher, při mezinárodním turnaji O pohár města Trutnova 22. - 24. září. Dvaadvacátého ročníku se zúčastní vedle domácí Kary trio účastníků EuroCupu Women Žabiny Brno, polský Gorzów a slovenská Slávia Banská Bystrica. V pátek 30. září v 18:30 otevře Trutnov novou sezonu domácím zápasem proti ZVVZ USK Praha. Diváci se můžou těšit na několik novinek. Fanoušky čeká nový bufet i soutěže.

Nové složení má realizační tým, v němž s hlavním trenérem Tomášem Veselým spolupracují kondiční trenér Pavel Prokeš a fyzioterapeutka Markéta Skřivanová. „Naším jednoznačným cílem je odčinit loňskou nepovedenou sezonu. Návrat reputace, respektu a hlavně fanoušků na naše zápasy je to, o co nám jde,“ zdůraznil manažer trutnovského týmu Michal Martišek, který přiblížil situaci v týmu v následujícím rozhovoru.

Kdo se stal poslední aktuální posilou, která zkompletovala kádr Kary Trutnov?
Poslední posilou je nakonec přeci jen česká hráčka, ačkoliv to dlouho vypadalo, že budeme muset mít až čtyři zahraniční hráčky. Jedná se o Michaelu Gaislerovou, pro kterou Trutnov rozhodně není neznámé prostředí.

Michaela Gasleirová je odchovankyní Trutnova. Těší vás o to víc, že bude hrát znovu tady?
Samozřejmě, měli jsme o ni zájem už v létě, ale dostala zajímavou nabídku z nejvyšší německé soutěže, a tak jsme museli pokračovat ve skládaní týmu bez ní. Po dvou přípravných zápasech jsme věděli, že potřebujeme doplnit tým ještě na pozici vyššího křídla i kvůli tomu, že obě americké posily budou spíše podkošové hráčky. Při konzultaci s agentem ohledně jedné americké hráčky se najednou zmínil, že shodou okolností by mohla být volná Míša Gaislerová. Poté už dostaly věci velice rychlý spád a v průběhu necelých 48 hodin jsme byli domluveni. Jsem za to nesmírně rád, protože znám její pracovitost a myslím, že se skvěle hodí do týmu, který jsme v průběhu léta poskládali.

Můžete shrnout příchody a odchody hráček a novinky v realizačním týmu?
Začnu odchody. Kromě všech zahraničních hráček definitivně tým opustily Anna Rylichová, která pokračuje v Itálii, Michaela Potočková, Tereza Králová a samozřejmě Kateřina Hindráková, která potřetí a definitivně ukončila kariéru. Nové hráčky, které se představí v příští sezoně, jsou Nikola Šafránková, Kassidy Malcolm, Whisper Fisher, Raina Tomašicka a Michaela Gaislerová. Jsem velice rád, že se nakonec podařilo domluvit na pokračování i s Kateřinou Kozumplíkovou, a zůstávají také mladé hráčky, které však již mají dostatek zkušeností se ŽBL – konkrétně Markéta Šmahelová, Aneta Finková, Adéla Vítová, Veronika Borsová, Eliška Linhartová a Alžběta Seifrtová.

Změny nastaly i v realizačním týmu, který povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Veselý a bude mít nově k dispozici kondičního trenéra Pavla Prokeše a fyzioterapeutku Markétu Skřivanovou.

Kdy dorazí do Trutnova americké hráčky a kdy se poprvé představí trutnovským divákům?
Dorazí v pondělí 19. září a budou k dispozici už na turnaji O pohár města Trutnova, který se uskuteční od čtvrtka 22. září do soboty 24. září.

Turnaj má čtyři účastníky, kteří jsou ze tří zemí. Byl to záměr získat konfrontaci se soupeři ze zahraničí?
Jsme velice rádi, že se nám povedlo opět přilákat tři týmy startující v EuroCupu. Přiznám se, že jsme po minulém ročníku silně uvažovali, zda takto kvalitní obsazení pro nás má význam. Naše ambice jsou ale letos vyšší, proto turnaj považuji za skvělou příležitost konfrontovat se s kvalitními týmy z různých zemí.

Za dva týdny začne nová ligová sezona. Jaké v ní bude mít Trutnov ambice?
Jednoznačně odčinit loňskou nepovedenou sezónu. Hlavní cíl je postup do play-off, a to ideálně z míst, která by nám zaručila, abychom se vyhnuli dvěma nejlepším týmům – USK a Žabinám, které pravděpodobně i letos budou lize dominovat. Dalším, neméně důležitým cílem, je návrat reputace, respektu a hlavně fanoušků na naše zápasy.

Jak je tým připravený?
Ačkoliv léto bylo klasicky docela turbulentní a tým se scházel postupně, tak je vidět kus dobré a poctivé práce. Nový trenér přinesl tolik potřebný impulz, nové hráčky potřebnou konkurenci. Máme za sebou i dva přípravné zápasy. Sice jsme nebyli v kompletní sestavě a hráli proti soupeři (Jelenia Góra), který neměl kvalitu týmů ŽBL, ale už i tady bylo vidět, že tým má dobrou energii a snaží se o rychlý a agresivní basketbal, kterým byl Trutnov známý a který nám poslední dvě sezony citelně chyběl. Věřím, že i díky zdravé konkurenci v týmu půjdou výkony ještě více nahoru.

Chystáte novinky pro fanoušky?
Ano, hned několik. Věříme především ve zlepšené výkony našeho týmu. Fanoušci se můžou těšit na nový bufet, který by měl být otevřený už první dva dny turnaje. Chystáme také poločasovou střeleckou soutěž o zajímavé ceny od našich partnerů. Poslední zápas loňské sezony nám jasně ukázal, že fanoušci v Trutnově jsou, a že jim na basketu záleží. My uděláme vše proto, aby v podobných a ještě větších počtech pravidelně navštěvovali naše zápasy.

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.bktrutnov.cz