Úterý

16. června 2026

Nyní

19ºC

Zítra

23ºC

Svátek má

Zbyněk

Putovní pohár zůstal po dvanácti letech doma. Slaví Srdíčko!

31. května 2026

Putovní pohár zůstal po dvanácti letech doma. Slaví Srdíčko! 60 snímků
Na chvíli to nebylo hřiště v Horním Starém Městě, ale velký stadion pro malé špunty, kteří si tu fotbalovou radost dokázali skutečně prožít. A to nadšení přenesli i na fandící rodiče, babičky, dědečky a kamarádi, kteří je hnali dopředu. Tradiční turnaj trutnovských mateřských škol měl letos už osmadvacáté pokračování a kromě té radosti ze hry přinesl i příběh.

„Na skvěle připraveném trávníku se za slunečného počasí sešlo deset úžasných týmů malých fotbalistů a fotbalistek. Děti do všech zápasů vletěly s obrovským nasazením a touhou dávat góly,“ vyprávěla Radomíra Viková z MŠ Srdíčko, která turnaj organizuje společně se sportovním klubem SK HSM.

Odměnu za své výkony si odnesly všechny týmy, ale právě pro pořádající školku to byl velký fotbalový okamžik. Po dlouhých dvanácti letech se totiž putovní pohár vrátil zpět do ročního držení Srdíčka.

„Nicméně výsledky v tomto případě nejsou tím nejdůležitějším. Hlavním cílem celé akce bylo ukázat dětem radost z pohybu, týmové spolupráce a sounáležitosti se svými vrstevníky. Díky všem, kteří se podílejí na organizaci této krásné akce s dlouholetou tradicí,“ uzavřela Radomíra Viková.

(bog, tz-rvi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová