Čtvrtek

4. prosince 2025

Nyní

5ºC

Zítra

7ºC

Svátek má

Barbora

Optika Malinský: Kvalita je pro nás nejdůležitější

14. října 2024

Děláme to pořádně! Tímto heslem se už 28 let ve své oční optice řídí trutnovský optometrista Jiří Malinský. Tato jednoduchá, ale silná slova vystihují nejen jeho osobní postoj, ale i celkovou filozofii jeho týmu. Díky preciznosti, odbornému přístupu a péči o každý detail poskytuje zákazníkům v Bulharské ulici v Trutnově a v Pasáži Magnum v Náchodě kvalitní a hlavně komplexní služby.

„Nejdůležitější pro nás vždy bylo a je, aby proces výroby brýlí byl kompletní. Od začátku do konce. Zákazníkovi nabízíme služby od přesného měření zraku optometristou až po správný výběr obruby a precizní zabroušení skel,“ zdůrazňuje Jiří Malinský.

Zákazník na prvním místě

Oční optika Malinský se pyšní komplexním servisem, který začíná odborným měřením zraku optometristou. „Měření zraku je naprostý základ. Pokud nejsou dioptrie správně určené, zákazník nikdy nedosáhne plného komfortu při nošení brýlí,“ vysvětluje pan Malinský. Vedle měření je klíčové i správné zabroušení skel, což je proces, který probíhá s mimořádnou pečlivostí. „Nedávno jsme investovali do nového brusu, který zabrušuje skla s ještě větší přesností než dříve. Pro zákazníka to znamená, že skla lépe sedí v obroučkách a poskytují větší komfort,“ dodává.

Nejde však pouze o technickou přesnost, ale také o estetickou stránku. Cílem je lidem nabídnout brýle, které jim nejen sednou dioptricky, ale také vzhledově. Výběr správné obruby je podle pana Malinského stejně důležitý jako technická kvalita skel. V tomto procesu se jeho optika odlišuje tím, že pečlivě vybírá hlavně ty značky, které jsou podle dlouholetých zkušeností nejen plně funkční, ale také vizuálně atraktivní. „Jednoduše řečeno, prodáváme to, co se líbí a s čím není problém,“ říká oční optik s tím, že u každé značky se snaží vybírat jen to nejlepší. „Ray-Ban vyrábí třeba 300 modelů, ale u nás v optice jich budeme mít třeba třicet, ale parádních. Nemá smysl mít víc modelů,“ tvrdí.

Světoznámé značky

Když přijde řeč na konkrétní značky, optika Malinský má co nabídnout. Většina brýlí, které se prodávají, pochází z Itálie. „Zaměřujeme se na značky od firmy Luxottica, které jsou léty prověřené a garantují spolehlivost,“ říká Jiří Malinský. Najdeme mezi nimi přední světové značky jako Ray-Ban, Oakley, Emporio, Armani, Vogue či Prada. Tyto značky jsou zárukou jak kvality, tak stylového designu.

Navíc se optika nebojí experimentovat a nabídnout zákazníkům i novinky. „Letos bych určitě zmínil značku Furla, která přišla s krásnou kolekcí. Design těchto brýlí je velmi povedený a inovativní,“ poukazuje optometrista. Tento rok také do prodeje zařadili i jednu zajímavou novinku. Trutnovská optika se stala jedenáctou optikou v republice, která nabízí obruby značky Chopard, jejichž cena se pohybuje od 17 až do 25 tisíc. „Když se na ně podívám z pozice člověka, který se v této branži pohybuje 32 let, je to úplná pecka. Jsou nádherně zpracované, je to už řemeslo.“ V některých brýlích jsou i drahé kameny a na zlacení je použité pravé zlato. Prodávat takovéto brýle je prý radost.

Technologické inovace

V dnešní době, kdy stále více lidí tráví dlouhé hodiny před obrazovkami počítačů, přichází optika Malinský s řešeními, která snižují zátěž na oči. „Lidé si často neuvědomují, jak náročné je pro oči neustálé zaostřování při práci na počítači. Díky moderním technologiím dnes umíme nabídnout skla, která zohledňují různé vzdálenosti – jiná hodnota dioptrií na dálku, jiná na střední vzdálenost. Tím se snižuje únava očí a lidé jsou spokojení. Opakovaně se už pro tento typ skel vracejí,“ říká Jiří Malinský.

Vedle funkčnosti je však také kladen důraz na ochranu zraku. Sluneční brýle, které se optika v Trutnově a Náchodě také snaží hodně propagovat, jsou nejen stylovým doplňkem, ale především ochranou zraku, která je podle pana Malinského pořád velmi podceňovaná. „Stále vidím, že mnoho lidí nosí nekvalitní brýle. A věřte mi, že je v tom velký rozdíl, když si sluneční brýle pořídíte v optice nebo někde jinde,“ tvrdí. V jeho optice najdete širokou nabídku slunečních brýlí, které splňují jak estetické, tak funkční nároky. Dnes už vám například firma Oakley vyrobí i dioptrické sluneční sportovní brýle s prohnutým plastem, kde je potřeba zohlednit zkreslení, což bylo ještě nedávno malé sci-fi.

Dlouhodobá spokojenost

„Není to jen o tom, že změříme zrak a prodáme brýle. My se snažíme každému zákazníkovi nabídnout to nejlepší možné řešení, ať už se jedná o běžné brýle, nebo silnější dioptrie. Hodně děláme speciální zakázky,“ říká majitel optiky, do které se většina zákazníků opakovaně vrací a někteří ji navštěvují od jejího samého vzniku v roce 1996. „Věřím, že lidé jsou s našimi službami spokojeni, a my jsme zase spokojeni, že to můžeme dělat pořádně a tak, jak chceme,“ těší Jiřího Malinského.