Mladík poničil auta, vyhrožoval násilím i smrtí, skončil ve vazbě
16. listopadu 2024
„Mladík také některým lidem zasílal hlasové zprávy, kde jim vyhrožoval násilím a urážel je. Tímto jednáním v poškozených vzbudil obavu o jejich životy a zdraví. Obviněný muž se těchto činů dopustil, i když začátkem listopadu proti němu bylo zahájeno stíhání pro trestné činy ublížení na zdraví, výtržnictví, násilí proti orgánu veřejné moci a také za přečin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu,“ řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.
Vazebně stíhaný muž rovněž pod vlivem alkoholu před diskotékou v Bernarticích napadl pěstí jiného muže. V září v Trutnově v ranních hodinách před místní diskotékou nejméně v devíti případech obsazovat tísňovou linku 158 a znemožňoval činnost Policie ČR. Kromě toho prostřednictvím této linky vyhrožoval násilím policistům, které chtěl po příjezdu na místo napadnout.
Policisty po příjezdu na místo nerespektoval, nereagoval jejich výzev k prokázání totožnosti a jednomu z nich vyhrožoval újmou na zdraví. Provedená dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 2,13 promile. „Jde o muže, který kouří marihuanu a ve větší míře požívá alkoholické nápoje, po kterých se dopouští trestné činnosti, napadá ostatní, vyvolává konflikty a cíleně poškozuje věci ve svém okolí. Neuznává žádnou autoritu, chová se arogantně a ostatní občané z něho mají strach,“ dodala policejní mluvčí.
Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: PČR