Africké dny v zoo nabídnou večerní program za stovku
20. července 2025
Vstup na Africké dny bude v ceně běžného vstupného do zoo, které pro dospělého v základní variantě činí 325 korun. Lidé, kteří budou chtít navštívit jen hlavní večerní programy Afrických dnů, budou moci využít stokorunové vstupné.
Jeho zavedením se zoo současně snaží rozložit v hlavní sezoně nápor návštěvníků do celého dne. „Atraktivní je například večerní pozorování Jezera hrochů,“ sdělil mluvčí zoo Michal Šťastný. Vstupenky nazvané Večer v Africe se budou prodávat jen na pokladnách, a to od 17:00 do 18:00. Lidé pak mohou být v zoo do noci, většina pavilonů zavírá ve 22:00.
Na Afrických dnech se představí například kamenosochařka ze Zimbabwe, připravené budou bubenické workshopy. Vrcholem hudebního programu budou tři podvečerní koncerty od 18 hodin ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Postupně se na nich představí uskupení Melomaniacs a Divoké bubny a Šimon Bilina s africkými hudebníky.

Dvorská zoo patří kraji a zaměřuje se na Afriku. Známá je úspěšným chovem nosorožců či žiraf. Je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. V prvním pololetí zoo navštívilo přes půl milionu lidí, což bylo na úrovni loňského roku.
ČTK
Foto: Jan Bartoš