Neděle

27. listopadu 2022

Skvělá otočka. Trutnovské vítězství v Brandýse trefili Hradečáci

18. 9. 2022

To byl obrat! Třemi góly ve druhém poločase, z nichž dva padly až v samém závěru, otočili fotbalisté Trutnova sobotní zápas v Brandýse nad Labem a vyhráli 4:2. Vítěznou trefu zaznamenal v 89. minutě střídající Jakub Slavík, který v nastavení přidal ještě jednu branku. O další dva góly se postarali také hráči, kteří jsou posilami z Hradce Králové – Michal Trávníček a Marek Rajnoch.

Jako zásadní se pro vývoj utkání ukázala branka Trávníčka, který se trefil ve 43. minutě k tyči zpoza vápna a snížil na 2:1. „Bylo důležité, že jsme se dostali na dostřel,“ potvrdil trenér Trutnova Vladimír Marks.

Jeho svěřencům jinak první poločas příliš nevyšel. V 7. minutě rychlý brejk do otevřené obrany hostů zakončil Malák a ve 27. minutě zvýšil domácí vedení Honcharenko. Ten zakroutil míč tak precizně, že skóroval přímo z rohového kopu!

„Domácí nás nezaskočili, v podstatě hráli to, co jsme očekávali, ale prostě to hráli dobře. Nastoupili na nás, napadali nás, hráli to úplně jednoduše. Nekombinovali, prostě to kopli dopředu, šli za míčem a bojovali. A vycházelo jim to,“ poznamenal ke hře soupeře trutnovský kouč. „My jsme se tomu v prvním poločase nedokázali přizpůsobit. Dostali jsme dva góly a pak to bylo na nás, jestli to otočíme,“ dodal.

Po přestávce trutnovští fotbalisté na nepříznivý vývoj utkání zareagovali tím, že změnili rozestavení a začali hrát jinak než v první půli. Ovoce to přineslo již v 52. minutě po akci, kterou jako tank rozjel až do vápna soupeře stoper Zieris. Pak Štěpánek, který se po třízápasovém trestu vrátil zpět do sestavy, našel přesnou přihrávkou pod sebe Rajnocha a ten propálil gólmana Fialu – 2:2. Trutnov tlačil celý druhý poločas, ovšem mezi 60. až 80. minutou se na hřišti nic zajímavého nedělo. Až v závěru zápasu si vytvořil dvě šance a byl v nich efektivní.

V 89. minutě po rychlém protiútoku po levé straně Zezula prošel až do šestnáctky, naservíroval míč před prázdnou bránu Slavíkovi a ten rozhodl. Hostující útočník, který na hřiště přišel až v 71. minutě, pak přidal ještě ve druhé minutě nastavení pojistku. Z podobného přečíslení na 2 na 1, kdy hosté ubránili domácí standardku.

„Hrálo se na těžkém terénu, nebylo to moc fotbalové, ale výsledek jsme otočili zaslouženě,“ prohlásil Vladimír Marks. „Trošku mi bylo líto domácích, kteří mají pořád zraněné a v sobotu se jim zase zranili další tři hráči. Postupně odpadávali a my jsme do nich bušili. Opravdu byla otázka času, kdy ty góly dáme, ale přišlo to až na konci,“ konstatoval kouč.

Pro Trutnov to bylo již třetí letošní vítězství ze hřiště soupeře a tohle se navíc zrodilo v sobotu dopoledne. „Tyhle zápasy nám nesedí. Za posledních pět let jsme vyhráli jen jeden loni v Tochovicích, kdy jsme tam jeli den předem. Jsem proto moc rád, že jsme to v sobotu dokázali zlomit,“ poznamenal trenér Marks. Předzápasovou přípravu zvolil tak, že vypustil páteční trénink. K utkání vyráželi fotbalisté MFK ráno ve tři čtvrtě na sedm. V dalším kole se také představí venku. V sobou hrají od 16.30 hodin v Dobrovicích.

Brandýs nad Labem – Trutnov 2:4 (2:1)

Góly: 7. Malák, 27. Honcharenko – 43. Trávníček, 52. Rajnoch, 89. a 92. Slavík.
Rozhodčí: Bohata – Gunitš, Nešněra.
ŽK: 3:3 (41. Honcharenko, 74. Baloun, 82. Plucha – 44. Čechovič, 59. Turner, 88. Rajnoch).
Diváci: 80.
MFK Trutnov: Hampl – Macek, Zieris, Mařas (46. J. Tobiáš) – Štěpánek, Knap, Trávníček (92. Jirousek), Turner (90. Balcar) – Čechovič (71. Slavík), Rajnoch, Zezula.

Náchod – Dvůr Králové 2:2 (1:0). Góly: 27. Bičiště, 65. Krejčík – 63. Hrubý, 93. Allen
Velké Hamry – Hlinsko 2:3
Vysoké Mýto – Čáslav 1:0
Liberec B – Nový Bydžov B 4:0
Chrudim B – Letohrad 3:1
Turnov – Ústí nad Orlicí 2:0
Benátky – Dobrovice 2:2

1. Liberec 7 0 0 24:4 21
2. Benátky 4 3 0 18:8 15